412
117017

KLAFFBORD. England 1700-tal.

5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Hammer price
3 600 SEK
KLAFFBORD. England 1700-tal.

Fanerat med mahogny. Rektangulärt med dubbla klaffar. Ben på "claw-on-ball"-fötter. Låda i sargen. Total längd 126,5, bredd 94, höjd 71 cm.

Lådan låst, skador, lagningar, kompletteringar, skivan med ställvis slitage.