413
137067

BARSKÅP med tre barpallar, palisander, Danmark 1960-tal.

8 000 SEK
706 EUR
737 USD
Hammer price
8 500 SEK

Två sammansatta moduler, ihopfällbara, inredning med utfällbara hyllor, skåpdörrar och hyllor lackerade i rött och vitt, inbyggd rostfri ishink. Varje modul höjd 116,5 cm, bredd 90 cm, djup 23,5 cm (ihopfälld 48 cm). Pallarna med sitsar klädda med svart skinn.

Skador och slitage. Låset skadat, hjul saknas. (4)

Provenance

Carl-Arne Breger.