525
140549

Axel Fahlcrantz

(Sweden, 1851-1925)
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Hammer price
4 000 SEK
Axel Fahlcrantz
(Sweden, 1851-1925)

"Skymning"

Signerad A. Fahlcrantz och daterad 1900. Duk 52,5 x 79 cm.

Krackelyrer, smärre färgbortfall, ytsmuts.