526
140555

Robert Thegerström

(Sweden, 1857-1919)
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Hammer price
Unsold
Robert Thegerström
(Sweden, 1857-1919)

Landskapsstudie

Stämpelsignerad R. Thegerström samt intygad a tergo. Duk 27 x 39,5 cm.

Hål, dukskador, färgbortfall, krackelyrer.

More information

A tergo sterbhusstämpel: "Från Rob. Thegerströms sterbhus".