626
140771

BORDSPENDYL. Empire, 1800-talets början.

10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Hammer price
11 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Fanerad med björkrot. Beslag av förgylld brons. Vitemaljerad urtavla. Höjd 53, längd 33 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Dekorkompletteringar, emaljskador.