107
148277

A Rococo secretaire.

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
6 000 SEK
A Rococo secretaire.

Fanerad med valnöt. Beslag av förgylld mässing. Svängd form. Två lådor. Lådinredning bakom profilerad skrivklaff. Bredd 96, djup 57, höjd 95 cm. Nyckel medföljer.

Partly later lock, damages and restores to veneer.