Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön med räfflad medaljong, rosor och krönande kärve. Nedtill lagergirland. Signerad IÅ. Med Stockholms hallstämpel. Höjd 135, bredd 51 cm.
One glass later, crest with damages and poss later parts, partly worm-eaten.