510
148763

A Gustavian mirror by N. Falkengren, Jönköping.

30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Hammer price
Unsold

Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön. Dekor av lagerkvistar, draperihängen, räfflade medaljonger och krönande bandrosett. Signerad NFG. Höjd 134, bredd 52 cm.