63
185661

A Hermès silk scarf "Eperon d'Or"

Siden. Signerad "H. d´Origny", märkt "HERMÈS - PARIS" samt med C. Konstnärens fullständiga namn; Henri d´Origin. 88 x 88 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

1 200 - 1 500 SEK

113 - 141 EUR

108 - 135 USD

Hammer price:
825 SEK
For condition report contact specialist
Anna Wessman
Anna Wessman
Appraiser
+46 (0)708 10 86 14