64
185659

A Hermès silk scarf "Eperon D'Or".

Siden. Signerad "H. d´Origny", märkt "HERMÈS - PARIS" samt med C. Konstnärens fullständiga namn; Henri d´Origin. 88 x 88 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

1 200 - 1 500 SEK

129 - 161 EUR

Hammer price:
1 300 SEK
For condition report contact specialist
Anna Wessman
Anna Wessman
Appraiser
+46 (0)708 10 86 14