86
191016

A 1980's Hermès handbag "Kelly"

A 1980's Hermès handbag "Kelly".

Svart skinn, guldfärgat spänne och lås märkt "HERMÈS PARIS". På baksidan stämplat P X E. Stämpelmärkt "HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE". Löstagbar axelrem. Längd 29, höjd 21, bredd 11,5 cm.

Obetydligt slitage.

Droit de suite: No
Estimate:

25 000 - 30 000 SEK

2 350 - 2 810 EUR

2 250 - 2 700 USD

Hammer price:
31 000 SEK
More information

Med dustbag i originalkartong.