86
191016

A 1980's Hermès handbag "Kelly"

A 1980's hermès handbag "kelly".

Svart skinn, guldfärgat spänne och lås märkt "HERMÈS PARIS". På baksidan stämplat P X E. Stämpelmärkt "HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE". Löstagbar axelrem. Längd 29, höjd 21, bredd 11,5 cm.

Obetydligt slitage.

Droit de suite: No
Estimate:

25 000 - 30 000 SEK

2 688 - 3 226 EUR

Hammer price:
31 000 SEK
Related content

Med dustbag i originalkartong.