87
190570

A Hermès silk scarf, "La Promenade de Longchamps"

Siden. Signerad "Le Doux", märkt "HERMÈS. PARIS" samt med C. Konstnärens fullständiga namn; Philippe Ledoux. 1965. 88 x 88 cm.

Tråd har gått.

Droit de suite: No
Estimate:

1 200 - 1 500 SEK

129 - 161 EUR

Hammer price:
2 200 SEK
For condition report contact specialist
Anna Wessman
Anna Wessman
Appraiser
+46 (0)708 10 86 14