RESVÄSKA, Goyard, tidigt 1900-tal.

Monogramcanvas med skodda kanter. Mässingsbeslag. Mässingslås märkt "GOYARD AINÉ ". Läderhandtag. Fodrad. På sidorna ägarmärkning av initialerna A.W. Etikettmärkt "MALLES GOYARD 233, Rue St Honoré PARIS MONTE-CARLO BIARRITZ BORDEAUX". 70 x 22 x 40 cm.

Slitage, repor, fläckar. Metallen delvis anlupen. Rester av etikett. Inredningen saknas.

More information

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.