MAT-KAFFE-OCH TESERVISDELAR, 141 st, flintgods, "Vineta", Rörstrand.

24 mattallrikar, 24 assietter, 24 djupa tallrikar, 7 uppläggningsfat i olika storlekar, s skålar i olika storlekar, 2 såsskålar, 21 kaffekoppar med fat, tekanna 11 tekoppar med fat, 21 små assietter. Ett underfat medföljer.

Krackelyr, nagg, sprickor. Vissa delar missfärgade. Tekannan med skadad pip.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.