115153

SKULPTURHUVUDEN, ett par, stengods, Kina troligen 1900-tal.

Skulpturhuvuden, ett par, stengods, kina troligen 1900-tal.

Troligen sk Mandarinhuvuden. Glasyr i senapsgult och blått. H 20. Träsocklar.

Slitage, nagg, lagningar.

Droit de suite: No
Location:
Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.