A Swedish late gustavian gilded mirror early 1800's
Förgylld, krön med infälld akvarell med antikiserande motiv, ram med pärlstav, äggstav, lagerblad och porfyrimiterat glas, nedtill infälld akvarell med antikiserande motiv, 147 x 87 cm
Insignificant wear.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.