Prints
118787

PARTI GRAFIK, ca 20 delar, 1600-1900-tal.

Olika konstnärer och storlekar. 4 kopparstick med historiska, mytologiska och bibliska motiv, bl a efter Poussin. Kopparsnitt med vy över Colosseum. Etsning efter Elias Martin. 4 porträtt, bl a av Jenny Lind. 4 handkollorerade med rurala motiv.

Gulnade, revor, veck. Ej genomgångna.

Auction closed
1 800 SEK
The auction is closed.