Jewellery
118839

PARTI SMYCKEN, 3 delar, 18 k guld och pärlor, 1900-talets första hälft. Tot ca 7 g.

Parti smycken, 3 delar, 18 k guld och pärlor, 1900-talets första hälft. tot ca 7 g.

Ring med gömma för hårlock, dekor av kors ock keltisk knutar, diam 15. Ring med pärla, diam 16. Örhängen med pärlor, med skruvmekanism, h 16.

En ring med omarbetad skena. Slitage, bucklor.

Droit de suite: No
Location:
Auction closed
1 200 SEK
The auction is closed.