MATSALSBORD MED 6 STOLAR, gustaviansk stil, märkta Svensk Provins, 1900-talets andra hälft.

Vitmålade med patinering. Bord med rundade ändar, sarg med bandfläta, fyra kannelerade ben. Två iläggsskivor. L 151-261, b 110, h 74. Sex sk ryggbrickstolar med genombruten ryggdekor, stoppade sitsar, kannelerade ben med fotkryss.

Slitage, repor.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed