119773

SEKRETÄR, art deco, 1920/30-tal.

Sekretär, art deco, 1920/30-tal.

Dörrpar med bakomliggande hyll och lådinredning. Fällbar skrivklaff med bakomliggande lådor. Intarsiadekor av urnor samt blomsterrankor. Kannelerade fötter. L 107, B 50, H 107.

Slitage. Repor. Stötmärken.

Droit de suite: No
Location:
Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.