BESTICK, silver, 24 delar, Sverige, mestadels 1800-tal.

Ragusked stämplad Möllenborg, Stockholm, 1830, längd 29,5, vikt ca 142 gram. Soppslev stämplad F.Holm 1878, längd 39, vikt ca 269 gram. 6 skedar stämplade olika mästare bl.a AG Carlberg 1851-52, längd 22,5, vikt ca 397 gram. 4 skedar gammalfransk modell, olika mästare, längd ca 22, vikt ca 255 gram. 2 ströare samt 10 mindre skedar, olika mästare, vikt ca 260 gram. Totalvikt ca 1323 gram.

Smärre slitage, smärre lagningar. Flertalet delar med ägarmärkningar.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.