Furniture Tables
1219135
BORD, Swedish Modern, Hjalmar Wikström Möbelsnickare, Stockholm 1920-tal.
Bord, swedish modern,  hjalmar wikström möbelsnickare, stockholm 1920-tal.

Hexagonal skiva fanerad med mahogny, rot mfl träslag, diameter ca 86, höjd 52 cm

Wear commensurate with age and use. Scratches.

Droit de suite: No
Location:
Contact
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Appraiser
+46 (0)767 81 06 13

Customer service

Sweden
Telephone hours: mon - fri 9 am - 5 pm

Telephone hours: mon - fri 9 am - 1 pm

Send a message
Auction closed
Final bid
4 700
435
488
3 000 SEK
The auction is closed.
Accepted minimum price is met
Bidhistory (11 bids)
Mar 28 5:59 PM
4 700 SEK
Mar 28 5:59 PM
4 500 SEK
Mar 27 10:32 PM
4 200 SEK
Mar 27 10:32 PM
4 000 SEK
Mar 27 10:32 PM
4 000 SEK
All times are in CEST