Books & Manuscripts
126451

BÖCKER, 7 band, vol I-IX, "Herr Thomas" av J.G. Müller, Stockholm 1804-05.

Böcker, 7 band, vol i-ix, "herr thomas" av j.g. müller, stockholm 1804-05.

Helfranska skinnband med rik präglad förgylld dekor, förgyllt snitt.

Slitage. Ej genomgångna.

Droit de suite: No
Location:
Provenance

Gustaf Wallenberg i gåva av Knut Agathon Wallenberg.

Auction closed
1 000 SEK
The auction is closed.