Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen,hörnsoffa med hörnbord 3 delar, "Minerva", France & Son, Danmark, 1950/60-tal.
Stomme av teak och kromad metall, bordet med kvadratisk skiva, två etage, soffor med lösa stoppade dynor, längd ca 130 respektive 198 cm, sitthöjd ca 41 cm, märkta med metallplaketter samt numrerade
Wear commensurate with age and use. Minor stains.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.