Lampetter i gustaviansk stil, ett par

För ett ljus vardera. Ovala förgyllda ramar med dekor och rosettkrön, svängd ljusarm i mässing. Höjd: 36,5 Bredd: 21 cm

Aningen lösaktigt krön och ljusarm. Smärre nagg och bortfall av färg. Stearinfläckar på ljusarm.

Auction closed
Hammer price
2 600
229
242
2 500 SEK
The auction is closed.
Accepted minimum price is met
Bid history (5 bids)
May 22 9:40 AM
2 600 SEK
May 22 9:40 AM
2 400 SEK
May 22 7:18 AM
2 200 SEK
May 21 9:00 AM
2 000 SEK
May 20 2:24 PM
1 800 SEK
All times are in CEST