PARTI BESTICK, 36 delar, silver, bl a Danmark, 1900-tal. Ca 830 g.

8 gafflar och 8 skedar med olika sagomotiv, Horsens Sölvvarefabrik, Danmark, 1900-talets mitt, l 14,5. Tårtspade, Helsingfors, Finland, 1939, l 19. Dopsked, Alton, Stockholm, 1966. Dopsked, Ceson, Göteborg, 1966. 12 skedar med väderkvarnar, Stockholm, 1951, l 11,5. uppläffningsgaffel med väderkvarn, l 20. Sockertång. 2 olika kaffeskedar. Tesil, Carl M Cohr, Danmark, 1939, l 13,5.

Slitage, korrosion.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed