BÖCKER, 7 st, etnografi och upptäcktsresor, bla "Träskfolket" av Eric von Rosen. 1900-talets första hälft.

"En förgången värld" av Eric von Rosen, "Fridtjof Nansens saga" 2 vol, av Jon Sörensen, "Över polhavet" av Roald Amundsen, "I Celebes obygder" 2 vol, av Walter Kauden.

Slitage, ej genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed