KAFFE- SAMT TESERVIS, ca 42 delar, porslin, "Pompadour", Rosenthal, 1940-tal.

Svängd form med blomsterdekor och guldkant. 12 kaffekoppar med fat, 14 tekoppar med fat, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, uppläggningsfat.

Slitage, enstaka nagg.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.