Stomme av bok klädd med flätad beige sadelgjord. Nackkudde samt stoppade avtagbara armstödsskydd. Båda brännmärkta FIRMA KARL MATHSON, MADE IN VÄRNAMO SWEDEN 1976.
Bruksslitage. Läderstropparnna till nackkudden med skador och lagningar.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.