Patinerat. 2 brevställ, ask, tändsticksaskhållare, bläckhorn, läskpappersvagga, sigill (utan monogram), bricka, brevkniv, ljusstakar ett par, brevpress i form av rovfågel, H 14.
Repor, slitage. Bläckhorn utan insatser, tändsticksaskhållare i delar.