BÄGARE, silver, Stephan Nöblin, Ystad 1823. Vikt 80 gram.

Slät, svagt konande, förgylld mynning samt invändigt. H 8. Litet saltkar, silver, tre kulfötter, GAB 1913, h 2, medföljer.

Slitage, smärre bucklor resp större bottenbuckla.

Auction closed
1 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed