Ek. Skuren dekor av akantusblad, krön av rocaille. Kopplade ben med voluter, lejontassar. Delvis genombruten ryggbricka. Stoppad och klädd, i gobelängtyg.
Slitage. Smärre skador. Tyget med skador.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.