PARTI SILVER, 19 delar, bl.a. Sverige 1800/1900-tal. Tot vikt ca 580 gram.
4 st enhetliga silverbägare, av mindre modell, samt 2 st udda. H 4-6. 6 st skedar modell "Haga" L 19. Mindre vas i rokokostil. H 9. 4 st tesilar samt servettring och mindre bricka. Diam 6-7.
Slitage, repor, bucklor, brickan saknar två ben.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.