SERVIS, 96 delar, porslin. "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark.

12 Mattallrikar (diam 25), 13 förrättstallrikar (diam 22), 12 djupa tallrikar (diam 21), 3 uppläggningsfat (l 30-40), 2 karotter, 2 bladformadefat (diam 21), såsbåt (l 24). Tekanna (h 17), kanna (h 13), 4 tekoppar (diam 10), 4 choklad (diam 11), 5 tefat (diam 16) 12 kaffekoppar (diam 8), 12 kaffefat (diam 13), äggkoppar (h 6), kopp (h 8)

Slitage, nagg.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.