SERVISDELAR, 33 delar, porslin, "Berså" Stig Lindberg, Gustavsberg.

Dekor av blad. 6 mattallrikar, 6 assietter, 2 skålar. 4 koppar med fat, gräddkanna samt sockerskål. Karott med lock, salt och pepparströare, 6 äggkoppar, rektangulärt fat, kvadratiskt fat samt vägghängt mjöl-kar. Burk L15. Lock L 16. Två fat medföljer.

Nagg, flisor borta. Slitage.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.