Öppen spis, kamin, 2 blombord, bord, lampa, 5 ramar samt vikskärm i metall. Spegeltrymå, skrivbord, byrå, skänk, soffa, 2 bord, säng, garderob, stege samt 4 stolar i trä. Docka och tvättservis i porslin. Diverse husgeråd i metall. Diverse textilier.
Slitage, skador, lagningar, fläckar.