Folk art
231633

PARTI SMYCKEN, 7 delar, bl a allmoge, bl a silver, 1800-tal. Silvervikt ca 120 g.

Brosch, silver delvis förgyllt, filigranarbete, 3 hängande kläppar, otydliga stämplar, h 11. Brosch, silver, omarbetat danskt mynt, h 5,5. 2 broscher, silver. 2 hängen, silver. Armring, silver, diam 7. Skärpspänne, mässing.

Smärre slitage och bucklor. Stor brosch med senare nål. En brosch saknar flera kläppar.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Create an account on Bukowskis
  • Get started with buying and selling
  • Favourite items
  • Save searches
Do you already have an account?