KAFFESERVIS, 5 delar, silver, GEWE, Malmö, 1900-talets andra hälft, vikt ca 1646g.
Kaffekanna, bricka, 2 sockerskålar, 1 gräddkanna. Bricka samt kaffekanna signerad Karl Ekman. Kaffekannan h 21, bricka l 21, sockerskålar h 5-9 samt gräddkanna h 8.
Obetydligt slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.