SPEGELLAMPETT, gustaviansk. Jakob Pettersson Helin, verksam i Stockholm 1763-1794.

Signerad "I.Helin." Förgylld. Dekor av pärlband, i krönet kärve. För 2 ljus. H 80.

Dekorbortfall, sprickor, slitage. Senare glas och ljusarm.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.