HUGO BIRGER, olja på pannå, sign och dat -82(?)
Parkmotiv från Sevilla.Signerad och daterad med dedikation: "Sovenir affectueux de Birger à mon ami Tjulander. Sevilla -82(?)". 26 x 41.
Smärre färgbortfall i kanterna.