För 6 ljus. Genombrutna ljusarmar med lejonhuvuden på balusterformat delvis genombrutet skaft. Tre fötter. Ljusmanschetter. En märkt W. Wiklund, Stockholm. H 55.
Slitage. Smärre skador. Ljusarmarna något lösa.