Per Hasselberg

(Sweden, 1850-1894)
Per Hasselberg
(Sweden, 1850-1894)

PER HASSELBERG, efter, skulpturer, 2 st, gips.

"Grodan", märkt o dat 1889, h 46. "Snöklockan", märkt Jörgensen Eneret, Köpenhamn, märkt o dat Paris 1884. H 82.

Snöklockan med slitage. Grodan med naggar, sprickor, lagningar, slitage.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.