Blåmålat, runt med tre iläggsskivor. Fyra svängda ben med fotavslut i form av claw and balls. Skuren och förgylld sargdekor av bla akantusrankor. Diam 120. Iläggsskivor b 60. Tot längd 300.
Slitage med repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.