BÖCKER, vol II-IV, "Samling utaf Kongl bref, stadgar... commerce, politie och oeconomie..", von Stiernman, 1750-60.

Helfranska skinnband varav två med präglad och förgylld text: "Herrar Banco Fullmäktige".

Slitage, ett band med skador, ej komplett verk. Ej genomgångna.

Provenance

Två utgallrade från riksbanken och nordiska museet. En med Christian Hammers exlibris.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed