OFFICERSSCHASKA, Ryssland, m/1909.

Trägrepp, mässingsfäste med dekor av Nikolaj II monogram. Klinga med etsad dekor av Nikolaj II monogram. Balja i läder med mässingsbeslag. L 93.

Grepp med lagning och skada. Klinga med anlöpningar och smärre hack, slitage. Balja med slitage och smärre skador.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.