Trägrepp, mässingsfäste med dekor av Nikolaj II monogram. Klinga med etsad dekor av Nikolaj II monogram. Balja i läder med mässingsbeslag. L 93.
Grepp med lagning och skada. Klinga med anlöpningar och smärre hack, slitage. Balja med slitage och smärre skador.