SALTKAR samt SOCKERTÅNG, silver, bla Johan Fredrik Hollman, Skänninge, 1811. Tot vikt ca 90g.

Saltkar på fot av Barkander och Söhrling, verksamma 1825-1856. Med invändig förgyllning. H 7,5. Sockertång med graverad dekor, L 13,5.

Saltkar saknar sprint. Slitage. Bucklor. Repor.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed