HELMER OSSLUND, olja på papper på pannå, sign, dat 1923 a tergo.
"I spansk hatt". 33 x 41 cm.
Ytsmuts. Smärre slitage.
Nationalmuseum, Stockholm, "Helmer Osslund. Norrlands målare", 1971.