MATTA, semiantik Heris. Ca 369 x 283.

Terrakottafärgad botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, palmetter och blommor. Terrakottafärgad huvudbård med palmetter, molnband och blomranka.

Ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar, skador, malskador. Långsidorna med trampveck och skador, skadade och avkortade kortsidor.

Auction closed
7 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed