PARTI BÖCKER, 8 st, bla "Stockholms källare, Schweizerier & Utvärdshus...1866-1916" av J Grönstedt, 1916, numr 428/500.

Även "Masreliezrummen" av Carl David Moselius, Stockholm 1925, "Nya Sankt Görans studier" av Johnny Roosval, Stockholm 1924, "Stockholms Rådhus och råd, festskrift" vol I-II, 1915, "Uppsala slott och dess rikssal" av August Hahr, Stockholm 1932, "Tessins slottsomgivningar" av Ragnar Josephsson, 1925. "Stockholms Slott och dess konstskatter" av Åke Setterwall mfl, Stockholm 1950. Mest pappersband.

Slitage, smärre bandskador, ej genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed