S. Nikolai kyrka, Riddarholmskyrkan, Kungsholms kyrka, Hedvig Eleonora kyrka, Johannes kyrka, Jacobs kyrka, Klara kyrka, Adolf Fredriks kyrka. Pappersband. Häfte medföljer: "Stockholms kyrkor, planritningar, historiska uppgifter..." av Wilhelm dahlgren, 1941.
Slitage, smärre bandskador, ej genomgångna.